Mateusz Lewandowski

psycholog

 Uważam, że sfera psychologiczna jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka. To ona odpowiada za emocje jakie odczuwamy, czym się kierujemy w życiu, jak je odczuwamy i jakie decyzje podejmujemy, dlatego istotne jest poświęcenie jej odpowiedniej ilości czasu oraz wysiłku i zadbanie o to by była w dobrej kondycji, by zredukować cierpienie i by czerpać więcej satysfakcji z życia.

W pracy nie oceniam, w zamian za to opisuję mechanizmy psychologiczne, skupiam się na akceptacji, ponieważ uważam, że każde zachowanie i zdarzenie ma swoje przyczyny. Pomoc dostosowuję do potrzeb i możliwości pacjenta.

Studiowałem psychologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Na co dzień pracuję w Interwencji Kryzysowej w Szczecinie, pomagając ludziom w trudnych sytuacjach życiowych, zarówno w tych które są nowe i nagłe, jak i w tych które trwają od dłuższego czasu. Prowadzę warsztaty psychologiczne, mam doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Uważam, że jeżeli trudności pacjenta nie dotyczą konkretnej sytuacji, ważne jest znalezienie ogólnego mechanizmu, który tworzy problem i pracy nad nim – pozwala to na leczenie przyczynowe a nie objawowe. Z tego też powodu studiuję obecnie w 4-letniej szkole psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim, w której łączy się różne podejścia psychoterapeutyczne by wybrać te najlepsze dla danego pacjenta, skupia się ona jednak najbardziej na podejściu psychodynamicznym. Jest to podejście długoterminowe, które pozwala pacjentowi zrozumieć siebie, poprawić relację z sobą i z innymi – nie tylko w jednej konkretnej sytuacji, ale w wielu aspektach życia. Pozwala również na zmianę zachowań i przeżywania emocji, które do tej pory nie były kontrolowane czy obniżały jakość życia.

Zapraszamy do kontaktu

Jaracza 1, Szczecin 70-775

Rejestracja

tel: 533 - 410 - 100

Tomasz Lisiecki

(rejestracja na wizytę u osteopaty, fizjoterapeuty)
tel: 511 - 179 - 160

Agata Lisiecka

(rejestracja do dietetyka)
tel: 502 - 513 - 837
e-mail: a.lisiecka@szmaragdowe-centrum.pl

0/5 (0 Reviews)