Akupunktura

Czym jest Akupunktura klasyczna?

Akupunktura klasyczna jest metodą leczenia, stosowaną od ponad 3 tysięcy lat w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Polega na równoważeniu systemu energetycznego, poprzez nakłuwanie igieł w odpowiednie punkty akupunkturowe znajdujące się na kanałach zarządzających energią naszego organizmu. Akupunktura klasyczna opiera się na źródłowych przekazach wiedzy, jakim jest m.in. Kanon Medycyny Chińskiej Żółtego Cesarza. Jest to bezpieczna metoda leczenia, uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i rekomendowana w określonych sytuacjach, jako bardzo skuteczna.

Jak przebiega zabieg akupunktury?

Niezbędnym do przeprowadzenia zabiegu jest zapoznanie z przeciwskazaniami. Podczas wizyty terapeuta zadaje pytania związane z dolegliwościami, stylem życia, dietą, historią choroby. Badany jest puls i język. Terapeuta stawia diagnozę zgodną z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, oraz dobiera odpowiednie do nakłuwania punkty. Zabieg odbywa się na stole zabiegowym, pacjent może być poproszonyo zdjęcie ubrań. Terapeuta może dokonać palpacji punktów i kanałów w celach lokalizacyjno – diagnostycznych. Czas trwania zabiegu to ok 25-30 minut. Czas trwania wizyty – od 1 do 1,5 godziny.

Czy akupunktura boli?

Nakłuciu igły towarzyszy zazwyczaj uczucie delikatnego rozpierającego ucisku, często uczucie przepływającego ciepła. Obecnie stosowane igły są grubości włosa, mają dokładnie oszlifowany grot. Zabieg w żadnej mierze nie przypomina zastrzyku. Ewentualny ból, jaki może się pojawić nie jest istotny i ustępuje natychmiast po wyjęciu igieł.

Czy igły są sterylne?

Wszystkie igły do akupunktury, których używam są stosowane jednorazowo. Igły posiadają certyfikat jakości CE, są czyszczone ultrasonicznie w celu usunięcia wszelkich mikroskopijnych nalotów oraz sterylizowane tlenkiem etylenu i hermetycznie zamykane.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem proszę nie pić kawy, oraz nie jeść owoców barwiących język np. czarnej porzeczki, jagód, ect. W dniu zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu. Nie jest dopuszczalne przeprowadzanie zabiegu na czczo. Nie jest konieczne stosowanie szczególnej diety. Zaleca się luźne ubranie.

Przeciwskazania?

Należą do nich: Stan upojenia alkoholowego, wszczepiony rozrusznik serca, hemofilia, choroby zakaźne – gruźlica, padaczka, ciąża zagrożona.

Jak będę się czuł/a po zabiegu?

Twój organizm może zareagować na akupunkturę w różny sposób, w zależności od wzorców patologii jakie występują w ciele. Większość osób czuje zwiększony przypływ sił witalnych, dobre samopoczucie, lekkość ciała, komfort, poprawę trawienia, spokojny sen. Zabiegi pobudzają procesy samoleczenia i oczyszczania organizmu z wilgoci, śluzu, toksyn, zastojów energetycznych. Reakcje, które możemy zaobserwować to np.: potliwość, uczucie ciepła/zimna, suchość w gardle, mrowienia, wzmożone oddawanie moczu, intensywne wypróżnienia, pragnienie, emocje, wzmożony bądź słabszy apetyt, czasami lekkie przeziębienie.

Jaka jest ilość potrzebnych zabiegów:

Podstawowy cykl terapeutyczny to 5-10 zabiegów, 1-2 razy w tygodniu. Efekty terapeutyczne uzależnione są od czasu trwania i nasilenia objawów chorobowych. W przypadku przeziębienia efekty przynoszą już 1-2 zabiegi akupunktury. W stanach ostrych zabiegi należy wykonywać codziennie, aby utrzymać przepływ qi. W przewlekłych dolegliwościach leczenie trwa kilka tygodni lub miesięcy i warto posiłkować się również ziołami.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rozpoznała ponad 100 zaburzeń, które mogą być leczone za pomocą akupunktury. Do tych zaburzeń należą:

– Przewlekły i Chroniczny Ból, taki jak Zespół Cieśni Nadgarstka, Bóle Zęba, Ból Głowy, Ból Pleców, Migreny, Rwa Kulszowa, Zapalenie Kości i Stawów, Fibromialgia – Choroby Układu Krążenia – Przewlekłe Zimno – Przewlekłe Zmęczenie – Zawroty Głowy, Szumy Uszne – Choroby Oczu – Paraliże i Niedowłady Kończyn, Neuralgie Twarzy – Bezpłodność, – Zaburzenia Żołądkowo Jelitowe takie jak Biegunki, Zaparcia, Owrzodzenia Żołądka i Dwunastnicy – Choroby Skóry – Nietrzymanie Moczu, Zapalenie Przewodu Moczowego, – Bóle Menstruacyjne, Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego, Upławy – Zaburzenia Snu – Brak Koncentracji, Słaba Pamięć, Stres, Rozdrażnienie, Depresja, Nerwice – Zaburzenia Oddychania takie jak Astma, Zapalenie Oskrzeli, Zapalenie Płuc, Nieżyt Nosa, Katar Sienny, Zapalenie Zatok – Utrata i Wahania Wagi

akumpunktura

Zapraszamy do kontaktu

Jaracza 1, Szczecin 70-775

Rejestracja

tel: 533 - 410 - 100

e-mail: kontakt@szmaragdowe-centrum.pl

Agata Lisiecka

tel: 502 - 513 - 837
e-mail: a.lisiecka@szmaragdowe-centrum.pl

0/5 (0 Reviews)