Masaże

Masaż polega na zmniejszeniu napięcia w określonych mięśniach, które narosły z powodu kontuzji lub stresu. Techniki masażu pomagają przywrócić krew, co z kolei przyspiesza proces regeneracji.

Korzyści z masażu

  • Promuje relaks
  • Poprawia krążenie
  • Zmniejsza napięcie mięśni
  • Zmniejsza ból
  • Usuwa toksyny z organizmu
  • Odmładza i dodaje energii

 

Nasza oferta masaży

Masaże lecznicze

Masaż leczniczy

Składa się ze specjalistycznych technik lokalizowania i naprawy uszkodzeń, a także wspierania własnych mechanizmów naprawczych organizmu. Zabiegi te są dostosowane specjalnie do każdego pacjenta i mogą być łagodne lub mocne, głębokie lub płytkie, aby osiągnąć pożądany efekt. W zależności od tego, gdzie znajdują się największe napięcie mięśniowe u pacjenta, tam fizjoterapeuta szczególnie pracuje nad ich rozluźnieniem. Masaż leczniczy może być całościowy lub wybranych partii ciała.

 

Głęboki masaż tkanek

Skupia się na głębszych warstwach włókien mięśniowych. Cechuje się specyficznym tarciem wzdłuż mięśnia, aby rozluźnić napięcie, uwalniając toksyny i zachęcając krew i tlen do krążenia. Głęboki masaż tkanek jest zarówno korekcyjny, jak i terapeutyczny i może być stosowany w przypadku różnych urazów sportowych i przewlekłych stanów bólowych.

 

Masaż sportowy

Masaż sportowy, dostosowany do kontuzji i dolegliwości sportowych, nie ogranicza się jednak do uprawiania sportu profesjonalnego, ale każdego, kto jest aktywny. Masaż sportowy nie ma na celu odprężenia, może być czasami dość energiczny i może być zarówno masażem przed, jak i po aktywności. Masaż sportowy ma na celu zapobieganie i łagodzenie urazów związanych z ćwiczeniami oraz pomaga zwiększyć wytrzymałość i wydajność, jednocześnie zmniejszając czas regeneracji.

 

Drenaż limfatyczny

Jest to masaż uciskowy, który zalecany jest szczególnie w czasie tzw. obrzęków limfatycznych. Celem jest usprawnienie pracy układu krwionośnego, jak również limfatycznego. Często korzystają z niego osoby chcące pozbyć się cellulitu, ale również pacjenci, którzy chcą przyspieszyć proces pozbywania się nadmiernych kilogramów.  Drenaż należy do zabiegów z działu fizjoterapii i pomaga zapobiegać stanom zapalnym oraz obrzękom.  Zabieg w zależności od miejsca zmienionego chorobowo, może być wykonywany na różnych częściach ciała: Masaż limfatyczny nóg, rąk, brzucha oraz drenaż limfatyczny twarzy.

 

Masaż Shantala

Masaż Shantala można praktykować od pierwszych dni życia dziecka. Korzyści płynące z masażu: Dzieci są spokojniejsze,  lepiej śpią, wzmacnia się poczucie bezpieczeństwa i przynależności  poprawia naturalną odporność dziecka, dzięki pobudzaniu układu limfatycznego, korzystnie wpływa na krążenie i kolki, pomaga w rozwoju fizycznym, emocjonalnym i intelektualnym. Masaż jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, rozdrażnionych, zanoszących się płaczem oraz przejawiających zaburzenia jelitowe.

 

Masaże relaksacyjne

Masaż relaksacyjny

Obejmuje on szereg różnych technik wywierania nacisku na mięśnie w kierunku przepływu krwi powracającej do serca. Zabieg pozwala osiągnąć stan odprężenia ciała i umysłu oraz zniwelować skutki stresu oraz zmęczenia, co skutkuje znaczną poprawą ogólnego samopoczucia. W naszej ofercie mamy 45 minut lub 60 minut kompletnej relaksacji.

 

Masaż antycellulitowy (bańką chińską)

Masaż bańką chińską jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów antycellulitowych. Gładka i jędrna skóra to marzenie wielu kobiet, ale niestety, istnieją różne czynniki zewnętrzne (nawet zanieczyszczenie środowiska) oraz wewnętrznych (zła hormonalne, zła dieta), które sprawiają, że  nasze ciało nie wygląda tak jakbyśmy chcieli. Jednym z najczęstszych problemów estetycznych jest cellulit. Jest to choroba zwyrodnieniowa podskórnej tkanki łącznej. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu, przyspiesza przemianę materii. Efekt jest widoczny już po 3-4 zabiegach.

 

Masaż relaksacyjny pleców + masaż ud i pośladków bańską chińską

Technika wykonania masażu relaksacyjnego bardzo wiele czerpie z masażu klasycznego. Podczas zabiegu masażysta korzysta z serii chwytów, a ruchy są płynne, powolne i spokojne, co pozwala obniżyć napięcie mięśni. Zabieg idealny dla osób, które chcą się zrelaksować oraz pozbyć lub zredukować celulit.  Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu, przyspiesza przemianę materii.

 

Masaż twarzy, szyi oraz dekoltu

Jest to bardzo odprężający, przyjemny i odmładzający zabieg. Po 25 roku życia skóra produkuje mniej kolagenu, który odpowiada za właściwe napięcie skóry. Pojawiają się niestety pierwsze zmarszczki. Natomiast jeśli mięśnie twarzy są systematycznie stymulowane, pełniej wypełniają twarz od środka i napełniają skórę. I to właśnie masaż twarzy jest najlepszą jej stymulacją. Masaż twarzy, szyi i dekoltu pobudza mikrokrążeniale, dotlenia skórę, pobudza skórę do odnowy, usuwa martwy naskórek,pobudza układ limfatyczny, działa przeciwzmarszczkowo, rozluźniania mięśnie, poprawia owal twarzy, zwiększenia produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest niezwykle skuteczny jeśli jest wykonywany systematycznie.

 

Masaże orientalne

 

Masaż gorącą świecą

Zabieg rozpoczyna się od zapalenia aromatycznej świecy. Pod wpływem ciepła naturalny wosk w przeciągu kilku minut zamienia się w olejek do ciała, który nadaje odpowiedniego poślizgu w trakcie masażu. Olejek działa rozgrzewająco, zmysłowo pachnie oraz delikatnie wnika do skóry. Jego rozcieranie to prawdziwa przyjemność dla osoby masowanej.

 

Masaż gorącymi olejami

Techniki masażu relaksacyjnego połączone z ciepłymi olejami, które idealnie współgrają z rękami fizjoterapeuty. Pod wpływem ciepła mięśnie się rozluźniają, a w połączeniu z masażem następuje całkowite obniżenie napięcia mięśniowego oraz relaks. Ponadto celem również jest: nadanie jędrności ciału, przywrócenie równowagi energetycznej, usunięcie toksyn, poprawa wydolności fizycznej.

 

Masaż bambusowy

Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością. Masaż bambusowy jest dla osób szczególnie zestresowanych. Masaż zaczyna się od masażu ręcznego, które przygotowuje ciało do rolowania, głaskania, ugniatania, wkręcania, przesuwania, pocierania, klepania za pomocą pałeczek bambusowych. Zabieg przebiega w różnym tempie i za pomocą różnej wielkości kijów. Duże pałeczki bambusowe służą do masowania większych obszarów ciała, a małe do mniejszych partii.

Zapraszamy do kontaktu

Jaracza 1, Szczecin 70-775

Rejestracja

tel: 533 - 410 - 100

e-mail: kontakt@szmaragdowe-centrum.pl

Agata Lisiecka

tel: 502 - 513 - 837
e-mail: a.lisiecka@szmaragdowe-centrum.pl

0/5 (0 Reviews)