Kwas Hialuronowy

Gabinet Medycyny Estetycznej Szmaragdowe Centrum w Szczecinie poleca zabiegi z kwasem hialuronowym pacjentom szukającym skutecznego oraz naturalnego sposobu na odzyskanie elastyczności i wilgotności skóry, likwidacji zmarszczek bruzd i fałdów, jak również zabiegi modelowania twarzy, sylwetkę i ciała.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze pod postacią biopolimeru, zlokalizowanego głównie w przestrzeniach międzykomórkowych oraz skórze właściwiej. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za gęstość, jędrność i sprężystość skóry. Ze względu na zmniejszanie się zawartości kwasu hialuronowego w tkankach wraz z wiekiem, warto uzupełniać go za pośrednictwem kremów oraz zabiegów medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej:

W medycynie estetycznej wykorzystuje się z stabilizowany kwas hialuronowy. W gabinecie Medycyny Estetycznej ESTHE w Szczecinie stosowane są wyłącznie preparaty najwyższej jakości: Juvéderm® (Allergan); Surgiderm® (Allergan); Restylane® (Q-MED).

W jakim celu warto zastosować kwas hialuronowy?

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać w skórze kilka tysięcy cząsteczek wody, dzięki czemu skutecznie zwiększa wilgotność skóry, powodując szybkie wygładzenie lub usunięcie głębokich zmarszczek oraz wypełnienie bruzd i fałdów skóry lub powiększenie ust.

Z powyższych powodów zalecamy zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pacjentom, których skóra jest wiotka, oraz utraciła jędrność.

Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest także idealnym wypełniaczem, służącym do powiększania ust, zwiększenia objętości policzków, a także modelowania kształtów twarzy i ciała, dzięki czemu możemy pomóc naszym pacjentom w poprawie wyglądu i korekcji drobnych niedoskonałości.

Modelowanie twarzy preparatami kwasu hialuronowego:

 • modelowanie okolicy kości jarzmowych
 • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
 • konturowanie i powiększanie ust
 • modelowanie kącików ust
 • usuwanie głębokich i powierzchownych zmarszczek
 • rozjaśnianie cieni pod oczami

Modelowanie ciała preparatami kwasu hialuronowego:

 • usuwanie głębokich zmarszczek szyi
 • korekcja blizn pooperacyjnych i pourazowych

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Syntetyczny kwas hialuronowy jest jednym z najbezpieczniejszych i najlepiej tolerowanych przez organizm preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Wynika to z jego unikalnej budowy, różniącej się o mniej niż 1% od substancji naturalnej występującej w naszych tkankach – to właśnie dlatego kwas hialuronowy nie wywołuje w organizmie reakcji odrzuceniowych, na korzyść kwasu hialuronowego przemawia również co, że jest całkowicie biodegradowalny, to znaczy że po okresie około dziesięciu miesięcy zostanie całkowicie wchłonięty przez organizm.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przeznaczone są dla wszystkich osób chcących zregenerować i ujędrnić swoją skórę, zniwelować zmarszczki, powiększyć usta oraz dokonać korekty swojego wyglądu. Ze względu na bezpieczeństwo i naturalność stosowanych w naszym gabinecie preparatów, nie stawiamy dolnej granicy wieku naszych pacjentów. Podejmując decyzję o wykonaniu lub niewykonaniu zabiegu kierujemy się indywidualnymi potrzebami i dobrem pacjenta. Sygnałem do zgłoszenia się na konsultację do naszych specjalistów powinny być pierwsze głębokie zmarszczki, bruzdy, czy fałdy na skórze.

Zanim wykonamy zabieg kwasem hialuronowym

Przed zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonujący zabiegi lekarze odbywają obowiązkową konsultację z pacjentem. W trakcie trwającego ok. 40 minut badania ocenia się zakres planowanej korekcji bruzd i usuwania zmarszczek oraz ustala objętość wypełniacza niezbędną do przeprowadzenia zabiegu. Konsultacja jest niezwykle ważnym elementem z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz dobra pacjenta.

Dzięki dokładnej analizie twarzy, czy sylwetki możemy mieć pewność, że pacjent uzyska dokładnie taki efekt, jakiego od nas oczekuje.

Jak wygląda zabieg korekcji zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego?

Wykonywany przez naszych specjalistów zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w głąb skóry w miejscach występowania głębokich bruzd, fałdów i zmarszczek.

Zabieg nie jest bolesny, jednak dla zwiększenia komfortu pacjenta stosujemy krem znieczulający o nazwie Emla, zawierający 5% lidokainy.

Działanie kwasu hialuronowego jest natychmiastowe – bezpośrednio po wstrzyknięciu wypełniacza dochodzi do uniesienia i wygładzenia skóry w miejscu podania preparatu. Pełne usunięcie zmarszczek i bruzd następuje po kilku dniach od zabiegu w wyniku gromadzenia wody wokół cząsteczek kwasu hialuronowego.

Nie zaleca się szczególnego postępowania po zabiegu kwasem hialuronowym

Możliwe powikłania po zastosowaniu kwasu hialuronowego

Powikłania po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego są sporadyczne. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie podbiegnięcia krwi (siniaczki), które zanikają samoistnie po kilku dniach.

W rzadkich przypadkach może dojść do pojawienia się zmian zapalnych skóry lub tkanki podskórnej. Sporadycznie w miejscu podania kwasu hialuronowego może wystąpić kilkudniowy obrzęk lub zaczerwienienie skóry.

Przeciwwskazania

Kwas hialuronowy nie powinien być stosowany w okolicy skóry zajętej procesem zapalnym. Przeciwskazaniem jest:

 • intensywny trądzik
 • opryszczka
 • gojące się rany.

Skuteczność zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy jest niezastąpiony w zabiegach o charakterze rewitalizującym i odmładzającym. Stanowi niezwykle skuteczne narzędzie do walki z wiotczeniem i utratą jędrności skóry, jednak warto pamiętać, że najlepsze wyniki zabiegów medycyny estetycznej uzyskujemy wykorzystując techniki łączone. Polegają one na wzmacnianiu efektów uzyskanych dzięki kwasowi hialuronowemu, poprzez podanie Botoxu, zastosowanie mezoterapii, peelingów chemicznych, resurfacingu laserowego oraz zabiegów kosmetycznych.

Zapraszamy do kontaktu

Jaracza 1, Szczecin 70-775

Rejestracja

tel: 533 - 410 - 100

e-mail: kontakt@szmaragdowe-centrum.pl

Agata Lisiecka

tel: 502 - 513 - 837
e-mail: a.lisiecka@szmaragdowe-centrum.pl

0/5 (0 Reviews)