Proktologia

Proktologia jest dziedziną chirurgii zajmującą się chorobami zapalnymi i nowotworowymi jelita grubego oraz odbytnicy. Proktolog jest specjalistą od chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Są to często schorzenia długotrwałe, charakteryzujące się uciążliwymi objawami i nawracające. Specjalistyczne leczenie nowoczesnymi metodami pozwala znacząco podnieść jakość życia pacjenta. Profilaktyka, diagnozowanie i leczenie proktologiczne są niezbędne w skutecznym zwalczaniu chorób jelita grubego, odbytnicy, kanału odbytu i odbytu.

Do chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego leczonych w naszej klinice zaliczamy:

· hemoroidy,

· nietrzymanie stolca,

· ropień i przetokę okołoodbytniczą,

· szczelinę odbytu.

Jak wygląda pierwsza wizyta u proktologa?

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie proktolog przeprowadza wywiad z pacjentem. Obejmuje on tematy związane z trybem życia pacjenta, odżywianiem, aktywnością fizyczną, chorobami, które występowały lub występują w najbliższej rodzinie. Następnie wykonywane jest badanie per rectum odbytu oraz odbytnicy. Wizyty przebiegają w przyjaznej pacjentowi atmosferze, w komfortowych warunkach. Gabinety lekarskie zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi normami Unii Europejskiej.

HEMOROIDY

Wykonujemy Leczenie hemoroidów:

– Urządzeniem HEMORON ®

W trakcie zabiegu Hemoron® dążymy do zamknięcia naczyń krwionośnych doprowadzających krew do hemoroidów, zamiast usuwania guzków krwawniczych. W trakcie zabiegu nie wykonuje się żadnej resekcji, dzięki czemu nie ma rany ani bólu.

Zasada leczenia jest oparta na bezbolesnym działaniu jednobiegunowego przerywanego prądu elektrycznego pochodzącego z niskonapięciowego źródła na naczynia doprowadzające krew do guzków hemoroidalnych. W trakcie zabiegu urządzeniem HEMORON ® przykłada się w okolice podstawy guzka hemoroidalnego dwie elektrody, pomiędzy którymi przepływa prąd przerywany, niskonapięciowy, jednobiegunowy.

– Metodą Barrona – jest to bezoperacyjne leczenie żylaków odbytu

Technika małoinwazyjna: Skuteczna, bezoperacyjna, bezpieczna metoda leczenia żylaków odbytu. Zabieg ambulatoryjny. Bezoperacyjne usuwanie żylaków odbytu metodą Barrona jest najczęściej stosowana małoinwazyjną technika leczenia hemoroidów. Metoda ta jest wykorzystywana w chirurgii od ponad czterdziestu lat. Polega ona na założeniu gumowych opasek na szyję guzka krwawniczego, co doprowadza do jego martwicy i oddzielenia się od podstawy tworzącego go żylnego ciała jamistego.

Wskazania: Metoda Barrona może być stosowana w żylakach odbytu I,II i wybranych przypadkach guzków III stopnia.

– Operacja metodą Milligana-Morgana

Powszechnie stosowana metoda operacyjnego leczenia żylaków odbytu. Metoda ta została opracowana przez Milligana w 1937 r. Znana jest również pod nazwą otwartej operacji żylaków odbytu.

Wskazania

· żylaki odbytu III i IV stopnia,

· intensywne krwawienia, nie poddające się leczeniu metodą Barrona (opaskowanie),

· ból związany z żylakami odbytu,

· współistnienie żylaków odbytu z innymi chorobami kanału odbytu wymagającymi leczenia operacyjnego.

Przeciwwskazania

· względnym przeciwwskazaniem jest choroba Crohna, wrzodziejące zapalenia jelita grubego, nadciśnienie wrotne, białaczka.

– Operacja metodą Fergusona

Jest to obecnie jedna z najpowszechniej stosowanych metod operacyjnych w leczeniu żylaków odbytu. Metoda ta została opracowana przez Fergusona i Heatona w 1959 r. Znana jest również pod nazwą zamkniętej operacji żylaków odbytu.

Wskazania

· żylaki odbytu III i IV stopnia,

· intensywne krwawienia, nie poddające się leczeniu metodą Barrona (opaskowanie),

· ból związany ż żylakami odbytu,

· współistnienie żylaków odbytu z innymi chorobami kanału odbytu wymagającymi leczenia operacyjnego,

· wypadnięcie i zadzierzgniecie żylaków odbytu w ciąży i po porodzie.

Przeciwwskazania

· względnym przeciwwskazaniem jest choroba Crohna, wrzodziejące zapalenia jelita grubego, nadciśnienie wrotne, białaczka.

Zapraszamy do kontaktu

Jaracza 1, Szczecin 70-775

Rejestracja

tel: 533 - 410 - 100

e-mail: kontakt@szmaragdowe-centrum.pl

Agata Lisiecka

tel: 502 - 513 - 837
e-mail: a.lisiecka@szmaragdowe-centrum.pl

0/5 (0 Reviews)