Zajęcia grupowe dla dorosłych Szczecin

W ofercie Szmaragdowego Centrum Zdrowia znajdą Państwo również zajęcia grupowe. Są to głównie zajęcia ruchowe, nastawione na poprawę zdrowia i kondycji. Posiadamy zajęcia dla dorosłych Szczecin.

Trening funkcjonalny dla dorosłych Szczecin

Zajęcia grupowe dla dorosłych szczecin z zakresu treningu funkcjonalnego dedykowane są dla osób, które chciałyby wprowadzić w swoje życie więcej ruchu. Trening funkcjonalny ma charakter kompleksowy i jest połączeniem ćwiczeń z masą własnego ciężaru ciała, ćwiczeń siłowych z obciążeniem zewnętrznym oraz elementów wytrzymałościowych. Podczas zajęć nie skupiamy się na poszczególnych partiach mięśniowych, lecz wzmacniamy całe ciało za pomocą ćwiczeń, które dają możliwość transferu siły na codzienne czynności. Wysoka intensywność zajęć przyczynia się do dużego wydatku energetycznego sprzyjającego redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto, pracujemy nad wydolnością organizmu, koordynacją, zwinnością oraz mobilnością kręgosłupa i stawów obwodowych. Każde zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki oraz elementów technicznych, następnie przechodzimy do części głównej w formie intensywnego treningu obwodowego. Ostatnie 10-15 minut treningu zarezerwowane jest na stretching, mobilizacje oraz ćwiczenia oddechowe. Trening prowadzony jest przez fizjoterapeutkę oraz trenerkę personalną. Poziom trudności ćwiczeń oraz obciążenie dobierane jest do możliwości oraz ewentualnych problemów zdrowotnych uczestników. 

Zdrowy kręgosłup

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach w bardzo przyjemniej atmosferze. Szczególną uwagę zwracamy na wzmocnienie mięśni core, czyli naszego centrum, niezbędnych do utrzymania prawidłowej postawy oraz na pracę przepony. Systematyczne ćwiczenia pomagają w likwidacji napięć mięśniowych i bólów pleców, profilaktyce zdrowego kręgosłupa oraz poprawy koordynacji ruchowej. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości wszystkich uczestników, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

TANIEC ORIENTALNY (taniec brzucha)

Wprowadza w ruch całe ciało, wzmacnia mięśnie, pobudza pracę mózgu. Technika tańca polega na izolacji poszczególnych partii ciała oraz jednoczesnej ich pracy . Poprawiamy kondycję i wydolność, przy tym dbamy o ładną figurę. Pracują mięśnie brzucha, nóg, uruchamiamy klatkę piersiową,( która cierpi przez obecny styl życia – dużo siedzimy: komputer, samochód, kanapa…) Wspaniała muzyka uwalnia hormony szczęścia, dodając energii i radości. Jest to wspaniała praca z ciałem, podczas której nabywamy zdrowych nawyków do codziennego funkcjonowania.

 

Nordic walking

Nordic walking to aktywność, która ma coraz więcej zwolenników. Dzięki swojej różnorodności mogą trenować ją zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane, trening może być dopasowany do wymagań oraz możliwości każdego. Marsz z kijami pozwala wzmocnić mięśnie prawie całego ciała, a dodatkowym atutem jest możliwość przebywania w kontakcie z naturą, co ma niezwykle dobroczynny wpływ na cały organizm.

Oferta nordic walking:

  • Zajęcia szkoleniowe, dla osób początkujących lub takich które nigdy nie chodziły z kijami, gdzie pod okiem instruktora krok po kroku każdy nauczy się odpowiedniej techniki nordic walking;
  • Trening indywidualny z instruktorem, na którym również można doszlifować technikę nordic walking;
  • Zajęcia grupowe – osoby chodzące z kijami zapraszamy do dołączenia do grupy „ALS Szczecin”, która już od 2010 roku wspólnie maszeruje po Puszczy Bukowej. Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu.

Na każde zajęcia udostępniamy profesjonalne kije nordic walking gratis.

 

Shinrin yoku – kąpiele leśne – terapia lasem

Jest to prozdrowotna praktyka kontaktu z naturą, głównie środowiskiem leśnym. Praktyka wywodząca się z Japonii. Dzisiaj popularna na całym świecie jako skuteczna forma dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Praktyka oparta o wieloletnie badania naukowe  potwierdzające prozdrowotny wpływ środowiska leśnego na ludzki organizm. Do głównych jej twórców należą Profesor Yoshifumi Miyazaki oraz Dr Qing Li  z Nippon Medical School of Tokio. W czasie praktyki ważną rolę odgrywa nieśpieszny, wolny spacer oraz sensoryczne poznawanie procesów świata przyrody. Wykorzystując wszystkie swoje zmysły : węch, wzrok, dotyk, słuch i smak dostrzegamy ważne procesy zachodzące w przyrodzie i w nas samych. Bardzo ważną rolę pełnią w praktyce czynniki aerobiologiczne takie jak fitoncydy czy olejki eteryczne zawarte w leśnym środowisku. Również leśna flora bakteryjna i czynniki atmosferyczne spełniają terapeutyczne cele. Terapia lasem korzystająca z naturalnych prozdrowotnych zasobów środowiska leśnego jest coraz bardziej popularna na całym świecie. W Japonii istnieją 62  profesjonalne ośrodki Shinrin Yoku finansowane w 100% z budżetu państwa z których co roku korzysta ponad 5 mln osób.  Podobne ośrodki istnieją już w całej Skandynawii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Australii i USA. W Polsce powstało Pierwsze Centrum Terapii Lasem w Puszczy Białowieskiej. W Puszczy Bukowej na Pomorzu Zachodnim działa pierwsza ścieżka dydaktyczna Shinrin Yoku, a Szmaragdowym Centrum Zdrowia w Szczecinie można skorzystać z usług Certyfikowanego Instruktora Shinrin Yoku.

 

Więcej informacji oraz zapisy w rejestracji pod numerem telefonu 533 410 100. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Zapraszamy do kontaktu

Jaracza 1, Szczecin 70-775

Rejestracja

tel: 533 - 410 - 100

e-mail: kontakt@szmaragdowe-centrum.pl

Agata Lisiecka

tel: 502 - 513 - 837
e-mail: a.lisiecka@szmaragdowe-centrum.pl

0/5 (0 Reviews)