Zajęcia grupowe

W ofercie Szmaragdowego Centrum Zdrowia znajdą Państwo również zajęcia grupowe. Są to głównie zajęcia ruchowe, nastawione na poprawę zdrowia i kondycji. Posiadamy zajęcia dla dzieci oraz dorosłych.

Zajęcia dla dzieci:

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Co robimy na gimnastyce korekcyjnej? Wykonujemy ćwiczenia, dzięki którym walczymy z wadami postawy. Często mamy małych pacjentów z którymi pracujemy między innymi nad skoliozą, stopami płasko-koślawymi, kolanami koślawymi, szpotawymi, placami okrągłymi, płaskimi, klatką lejkowatą, kurzą, asymetrią miednicy, łopatek. Oczywiście gimnastyka korekcyjna nie musi być tylko i wyłącznie dla dzieci z wadami podstawy, jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko było sprawniejsze, miało lepszą koordynację ruchową, to jak najbardziej możesz je do nas zapisać. Wzmacniamy osłabione mięśnie i rozciągamy te nadmiernie napięte. Ćwiczenia nie muszą być wcale nudne! Robimy tory przeszkód, bawimy się ćwicząc, a pomiędzy ćwiczeniami zawsze znajdziemy czas na jakąś grę, zabawę. Już w wielu przypadkach udowodniliśmy, że gimnastyka korekcyjna pomaga, więc serdecznie zapraszamy na wspólne ćwiczenia dla zdrowia!

Są to zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 14 roku życia.  Najmłodszych zapraszamy na zajęcia razem z rodzicami. Starsze dzieci, które już same mogą wykonywać ćwiczenia są podzielone na małe grupy wg wieku oraz wskazań fizjoterapeuty.

TANIEC Z ELEMANTAMI GIMNASTYKI

Dbamy o rozwój każdego dziecka kształtując zdolności motoryczne takie jak szybkość, skoczność, siła czy koordynacja ruchowa. Każdego dnia uczymy dzieci choreografii tanecznych, łącząc jednocześnie wysoki poziom tańca z dobrą zabawą.

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 15 roku życia. Zajęcia prowadzi certyfikowana instruktorka tańca.

 

Zajęcia dla dorosłych:

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach w bardzo przyjemniej atmosferze. Szczególną uwagę zwracamy na wzmocnienie mięśni core, czyli naszego centrum, niezbędnych do utrzymania prawidłowej postawy oraz na pracę przepony. Systematyczne ćwiczenia pomagają w likwidacji napięć mięśniowych i bólów pleców, profilaktyce zdrowego kręgosłupa oraz poprawy koordynacji ruchowej. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości wszystkich uczestników, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

NORDIC WALKING

Nordic walking to aktywność, która ma coraz więcej zwolenników. Dzięki swojej różnorodności mogą trenować ją zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane, trening może być dopasowany do wymagań oraz możliwości każdego. Marsz z kijami pozwala wzmocnić mięśnie prawie całego ciała, a dodatkowym atutem jest możliwość przebywania w kontakcie z naturą, co ma niezwykle dobroczynny wpływ na cały organizm.

Oferta nordic walking:

  • Zajęcia szkoleniowe, dla osób początkujących lub takich które nigdy nie chodziły z kijami, gdzie pod okiem instruktora krok po kroku każdy nauczy się odpowiedniej techniki nordic walking;
  • Trening indywidualny z instruktorem, na którym również można doszlifować technikę nordic walking;
  • Zajęcia grupowe – osoby chodzące z kijami zapraszamy do dołączenia do grupy „ALS Szczecin”, która już od 2010 roku wspólnie maszeruje po Puszczy Bukowej. Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu.

Na każde zajęcia udostępniamy profesjonalne kije nordic walking gratis.

 

SHINRIN YOKU – KĄPIELE LEŚNE – TERAPIA LASEM

Jest to prozdrowotna praktyka kontaktu z naturą, głównie środowiskiem leśnym. Praktyka wywodząca się z Japonii. Dzisiaj popularna na całym świecie jako skuteczna forma dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Praktyka oparta o wieloletnie badania naukowe  potwierdzające prozdrowotny wpływ środowiska leśnego na ludzki organizm. Do głównych jej twórców należą Profesor Yoshifumi Miyazaki oraz Dr Qing Li  z Nippon Medical School of Tokio. W czasie praktyki ważną rolę odgrywa nieśpieszny, wolny spacer oraz sensoryczne poznawanie procesów świata przyrody. Wykorzystując wszystkie swoje zmysły : węch, wzrok, dotyk, słuch i smak dostrzegamy ważne procesy zachodzące w przyrodzie i w nas samych. Bardzo ważną rolę pełnią w praktyce czynniki aerobiologiczne takie jak fitoncydy czy olejki eteryczne zawarte w leśnym środowisku. Również leśna flora bakteryjna i czynniki atmosferyczne spełniają terapeutyczne cele. Terapia lasem korzystająca z naturalnych prozdrowotnych zasobów środowiska leśnego jest coraz bardziej popularna na całym świecie. W Japonii istnieją 62  profesjonalne ośrodki Shinrin Yoku finansowane w 100% z budżetu państwa z których co roku korzysta ponad 5 mln osób.  Podobne ośrodki istnieją już w całej Skandynawii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Australii i USA. W Polsce powstało Pierwsze Centrum Terapii Lasem w Puszczy Białowieskiej. W Puszczy Bukowej na Pomorzu Zachodnim działa pierwsza ścieżka dydaktyczna Shinrin Yoku, a Szmaragdowym Centrum Zdrowia w Szczecinie można skorzystać z usług Certyfikowanego Instruktora Shinrin Yoku.

 

Kąpiele leśne mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, m.in. na:

  • układ odpornościowy
  • stres fizjologiczny
  • układ krążenia
  • układ nerwowy
  • choroby metaboliczne
  • strefę psychiczną.

Więcej informacji oraz zapisy w rejestracji pod numerem telefonu 533 410 100. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

 

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu

Jaracza 1, Szczecin 70-775

Rejestracja

tel: 533 - 410 - 100

Tomasz Lisiecki

(rejestracja na wizytę u osteopaty, fizjoterapeuty)
tel: 511 - 179 - 160

Agata Lisiecka

(rejestracja do dietetyka)
tel: 502 - 513 - 837
e-mail: a.lisiecka@szmaragdowe-centrum.pl

0/5 (0 Reviews)